נתיב טכנולוגי

entertain

כיתת ל״ב טכנולוגי - מגמת תקשוב

"...אם יתמיד, אז תמיד ינצח בכל, רק אותו אדם החושב כי הוא יכול"

ר' קיפלינג

מיועדת לתלמידים בעלי מוטיבציה גבוהה. בעלי יכולת להצליח, במסגרת למידה ממוקדת לקראת הבגרות. ליווי ויחס אישי מהמורים. בכיתה זו, פועל צוות חינוכי נחוש, המיומן להוביל תלמידים לרכישת הרגלים להצלחה, יצירת תמונת עתיד רצוי, לקיחת אחריות, להאמין ביכולת של עצמם, עידוד וחיזוקים חיוביים, תוך מעקב רצוף וצמוד בכל שלב.

במסלול זה התלמיד ילמד את מגמת התקשוב. המגמה מכשירה את תלמידיה להשתמש בטכנולוגיות מחשוב באמצעות לימוד מערכות תקשורת, מערכות פתוחות, הבנה של רשת האינטרנט, תפעול ואיתור תקלות.

אופן הלימוד כולל: לימודים עיוניים ועבודה מעשית. התלמידים ילמדו ליישם את החומר הנלמד באמצעות עבודה עם מערכות מחשבים, והתנסות עם ייצור וניהול רשתות תקשורת. על התלמידים להגיש פרויקט במהלך לימודיהם ועבודת גמר בתום הלימודים. בוגרי המגמה יוכלו להמשיך ללמוד לתואר הנדסאי יג׳ ו- יד׳.

מתכונת הלימודים בכיתה: 25 התלמידים בכיתה תגבור שעות במקצועות הלימוד למידה ממוקדת לבחינת הבגרות לבגרות מלאה ארגון למידה ייחודי של כל מקצועות החובה אנגלית 5-3 יח"ל בהתאם לרמת התלמיד מתמטיקה 3 יח"ל למתאימים יתאפשר 4 יח"ל מקצוע מוגבר בהיקף 5 יח"ל

תנאי קבלה:

 1. מוטיבציה גבוהה ומכוונות ללמידה
 2. נוכחות סדירה
 3. ממוצע שנתי 60 ומעלה
 4. מתמטיקה ואנגלית הקבצה ב׳
 5. התנהגות א'
 6. ראיון קבלה עם רכזת כיתות ל״ב
 7. אישור פיקוח אגף שח"ר משה"ח
laptop

כיתת הנדסת תוכנה

"אתה חושב שאתה יודע כאשר אתה יכול ללמוד, אתה בטוח יותר כאשר אתה יכול לכתוב, אתה אפילו יותר בטוח כשאתה יכול ללמד, אבל באמת בטוח כשאתה יכול לתכנת"

אלן פרליס

המגמה מכשירה את בוגריה לעסוק בהנדסת תוכנה ובתכנות מחשבים. התלמידים לומדים את שפות התכנות השונות, ונחשפים לחידושים טכנולוגיים בתחום הנדסת התוכנה.

ייעוד:

הקניית ידע בתחום מדעי המחשב / הנדסת תוכנה / הגנת סייבר לבני נוער מצטיינים בכיתות י׳-י״ב. מקפצה לשירות משמעותי בצה״ל, לאקדמיה ולהייטק הישראלי.

התלמידים ילמדו 3 מקצועות מורחבים – 5 יח"ל מדעי המחשב, 5 יח"ל פרויקט גמר ומקצוע מדעי נוסף בהיקף של 5 יח"ל (פיסיקה או כימיה). בוגרי המגמה יהיו בעלי מסוגלות עצמית גבוהה, מוטיבציה למצויינות מקצועית, נסמכים על ידע משמעותי בתכנות, מבינים את הדילמות הערכיות בעולם הסייבר ובעלי יכולות אישיות וחברתיות גבוהות.

תנאי קבלה:

 1. ממוצע שנתי 90 ומעלה
 2. מתמטיקה 5 יח"ל במופ״ת ועמ״ט ממוצע 80 ומעלה וקבוצת מצוינות 85 ומעלה
 3. אנגלית 5 יח"ל ממוצע 85 ומעלה בקבוצת מצוינות
 4. התנהגות א'